Перейти до основного вмісту

"Запоріжсталь" завершила модернізацію газоочисних систем

"Запоріжсталь" групи "Метінвест" завершила модернізацію газоочисних систем агломашин №1-6.

Про це повідомляє прес-служба підприємства, передає "Укроп news" з посиланням на UAprom.
Інвестиції в реалізацію проекту перевищили 1,2 млрд гривень.
"Ми реконструювали газоочисні системи агломашин №1-6 послідовно з 2012 року, в умовах діючого виробництва. При розробці і реалізації проекту рівнялись на найсучасніший світовий досвід: 95% газоочисних систем, встановлених на сучасних металургійних підприємствах Китаю, Японії, США і Європи, – це рукавні фільтри, які є найбільш ефективним методом очищення. Саме ця технологія застосована і на газоочистці аглофабрики "Запоріжсталі", – зазначив генеральний директор комбінату Ростислав Шурма.
У квітні 2018 року комбінат повністю завершив модернізацію газоочисних систем агломашин №1-6, що забезпечують очищення повітря від пилу – до 30 мг/м3, по сірчистому ангідриду – нижче 400 мг/м3, що відповідає європейським нормативам викидів, а також дозволяє поетапно знижувати скидання шламових вод від оборотного циклу аглоцеху.
"Нові газоочисні системи аглофабрики дозволять знизити викиди пилу на 90%, викиди оксидів сірки на 50%. Реалізація цього рішення дозволила підприємству виконати взяті на себе зобов'язання щодо зниження техногенного навантаження на регіон. Для "Запоріжсталі" це на 100% екологічний проект, в якому немає економічної складової", – підкреслив Шурма.
В технології очищення повітря рукавними фільтрами використовується ексгаустер, який забезпечує як подачу повітря на агломашину для спікання агломерату, так і подальше транспортування забрудненого повітря на рукавні фільтри. Процес побудований таким чином, що відключення ексгаустера призведе до зупинки виробництва агломерату і втрат виробництва. Зупинка газоочистки можлива тільки за умови зупинки всієї агломашини на технічне обслуговування.
Автоматизована система управління технологічним процесом аглофабрики повністю виключає людський фактор. Оператори в диспетчерській аглофабрики виконують виключно контрольно-моніторингову функцію. З цією метою фахівці служби моніторингу і контролю роботи газоочисток аглофабрики пройшли спеціалізоване навчання стандартам роботи на новому екологічному обладнанні.
Кожна агломашина оснащена датчиками контролю викидів, які в онлайн-режимі, з дискретністю в мілісекунди показують ефективність роботи газоочисного устаткування. Система онлайн-моніторингу – це не тільки контроль кінцевої концентрації викидів шкідливих речовин на виході в атмосферу, а й можливість оперативного управління процесом очищення, що забезпечує надійність і ефективність експлуатації газоочисного устаткування.
У прес-службі нагадали, що комбінат "Запоріжсталь" в 2012-2017 роках інвестував в екологічну модернізацію близько 8,8 млрд гривень. Серед головних екологічних проектів комбінату – повна екологічна модернізація аглофабрики підприємства з будівництвом нових високоефективних газоочисток на всіх шести агломашинах, масштабна реконструкція доменної печі №4 з установкою системи аспірації ливарного двору і підбункерного естакади, будівництво нової травильної лінії в цеху холодної прокатки №1, а також масштабна реконструкція доменної печі №3. Все нові й реконструйовані об'єкти комбінату інтегровані в унікальну систему візуалізації і онлайн-моніторингу технологічних процесів "Підприємство на долоні".

***
ПАО "Запоріжсталь" - одне з найбільш великих промислових підприємств України, продукція якого широко відома і користується попитом у споживачів на внутрішньому ринку і в багатьох країнах світу.Спеціалізація комбінату - високоякісний сталевий г/к рулон, г/к лист, холоднокатаний лист, х/к рулон з вуглецевих і низьколегованих сталей, а також сталева стрічка, чорна жерсть, гнутий профіль.Основними споживачами продукції комбінату є виробники зварних труб, підприємства автомобільного, транспортного, сільськогосподарського машинобудування, виробники виробів побутової техніки.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

На Запоріжжі мають намір запровадити переробку промислових та побутових відходів за стандартами ЄС

Екологічна рада ЗОСППР "Потенціал" сьогодні, 11 липня, на своєму черговому засіданні обговорила шляхи реалізації Концепції переробки промислових та побутових відходів за європейськими стандартами в нашому регіоні та у місті Запоріжжі зокрема.

Названо переможця конкурсу бізнес-плану, що буде реалізовано за фінансової підтримки з обласного бюджету

Проект "Творча майстерня Art group Solo" Марії Шавріної переміг у конкурсі учасників та випускників мережі бізнес-інкубаторів, що діють на базі вищих навчальних закладів Запорізької області.
За інформацією Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, на його реалізацію з облбюджету буде надано 100 тисяч гривень на безповоротній основі. Це за умовами конкурсу бізнес-планів серед учасників та випускників мережі бізнес-інкубаторів на базі вишів області, що відбувся у рамках заходів Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Запорізькій області на 2017-2018 роки.
На конкурс було подано сім бізнес-планів від випускників Таврійського державного агротехнологічного університету, Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії та Запорізького національного університету.

"Всі бізнес-проекти, що були представлені на конкурс, заслуговують на увагу та цікаві", - вважає Президент Запорізького обласного союзу промисловці…

Дніпроспецсталівців привітали з Днем металурга

Людьми особливого сплаву називають металургів у Запоріжжі, з професією яких нерозривно пов’язана історія становлення міста.