Перейти до основного вмісту

"Запоріжсталь" завершила модернізацію газоочисних систем

"Запоріжсталь" групи "Метінвест" завершила модернізацію газоочисних систем агломашин №1-6.

Про це повідомляє прес-служба підприємства, передає "Укроп news" з посиланням на UAprom.
Інвестиції в реалізацію проекту перевищили 1,2 млрд гривень.
"Ми реконструювали газоочисні системи агломашин №1-6 послідовно з 2012 року, в умовах діючого виробництва. При розробці і реалізації проекту рівнялись на найсучасніший світовий досвід: 95% газоочисних систем, встановлених на сучасних металургійних підприємствах Китаю, Японії, США і Європи, – це рукавні фільтри, які є найбільш ефективним методом очищення. Саме ця технологія застосована і на газоочистці аглофабрики "Запоріжсталі", – зазначив генеральний директор комбінату Ростислав Шурма.
У квітні 2018 року комбінат повністю завершив модернізацію газоочисних систем агломашин №1-6, що забезпечують очищення повітря від пилу – до 30 мг/м3, по сірчистому ангідриду – нижче 400 мг/м3, що відповідає європейським нормативам викидів, а також дозволяє поетапно знижувати скидання шламових вод від оборотного циклу аглоцеху.
"Нові газоочисні системи аглофабрики дозволять знизити викиди пилу на 90%, викиди оксидів сірки на 50%. Реалізація цього рішення дозволила підприємству виконати взяті на себе зобов'язання щодо зниження техногенного навантаження на регіон. Для "Запоріжсталі" це на 100% екологічний проект, в якому немає економічної складової", – підкреслив Шурма.
В технології очищення повітря рукавними фільтрами використовується ексгаустер, який забезпечує як подачу повітря на агломашину для спікання агломерату, так і подальше транспортування забрудненого повітря на рукавні фільтри. Процес побудований таким чином, що відключення ексгаустера призведе до зупинки виробництва агломерату і втрат виробництва. Зупинка газоочистки можлива тільки за умови зупинки всієї агломашини на технічне обслуговування.
Автоматизована система управління технологічним процесом аглофабрики повністю виключає людський фактор. Оператори в диспетчерській аглофабрики виконують виключно контрольно-моніторингову функцію. З цією метою фахівці служби моніторингу і контролю роботи газоочисток аглофабрики пройшли спеціалізоване навчання стандартам роботи на новому екологічному обладнанні.
Кожна агломашина оснащена датчиками контролю викидів, які в онлайн-режимі, з дискретністю в мілісекунди показують ефективність роботи газоочисного устаткування. Система онлайн-моніторингу – це не тільки контроль кінцевої концентрації викидів шкідливих речовин на виході в атмосферу, а й можливість оперативного управління процесом очищення, що забезпечує надійність і ефективність експлуатації газоочисного устаткування.
У прес-службі нагадали, що комбінат "Запоріжсталь" в 2012-2017 роках інвестував в екологічну модернізацію близько 8,8 млрд гривень. Серед головних екологічних проектів комбінату – повна екологічна модернізація аглофабрики підприємства з будівництвом нових високоефективних газоочисток на всіх шести агломашинах, масштабна реконструкція доменної печі №4 з установкою системи аспірації ливарного двору і підбункерного естакади, будівництво нової травильної лінії в цеху холодної прокатки №1, а також масштабна реконструкція доменної печі №3. Все нові й реконструйовані об'єкти комбінату інтегровані в унікальну систему візуалізації і онлайн-моніторингу технологічних процесів "Підприємство на долоні".

***
ПАО "Запоріжсталь" - одне з найбільш великих промислових підприємств України, продукція якого широко відома і користується попитом у споживачів на внутрішньому ринку і в багатьох країнах світу.Спеціалізація комбінату - високоякісний сталевий г/к рулон, г/к лист, холоднокатаний лист, х/к рулон з вуглецевих і низьколегованих сталей, а також сталева стрічка, чорна жерсть, гнутий профіль.Основними споживачами продукції комбінату є виробники зварних труб, підприємства автомобільного, транспортного, сільськогосподарського машинобудування, виробники виробів побутової техніки.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ПП "ЕЛТІЗ" - зразок сучасного виробничого підприємства України

Представник Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал", приватне підприємство "ЕЛТІЗ", займає гідне місце серед провідних виробників трансформаторного та реакторного обладнання в Україні та країнах СНД. Обсяг виробництва складає більше 100 мільйонів гривень на рік. За індивідуальними замовленнями клієнтів, фахівці "ЕЛТІЗ" проектують, розробляють та виготовляють сотні малих та десятки великих сухих трансформаторів щомісяця, а також чимало електричних реакторів та дроселів. Підприємство продовжує нарощувати потужності та планує у найближчий час поставляти свою продукцію до Євросоюзу.

Обговорюємо порядок надання дозволів на роботи підвищеної небезпеки

Федерація роботодавців України пропонує ознайомитися з доопрацьованою постановою Кабміну "Про внесення змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки".

У запорізького Союзу "Потенціал" - День народження

Сьогодні, 14 вересня, про день заснування Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал" нагадує Google, та вітає з Днем народження.